Практична робота студентів кафедри репрографії на ТОВ «Новий друк»

В рамках практичної роботи з дисципліни «Технології фотореєстраційних процесів» 26 травня 2016 року кафедрою репрографії було організовано двогодинну навчально-освітню зустріч провідних фахівців потужного сучасного поліграфічного підприємства ТОВ «Новий друк» із студентами третього курсу кафедри репрографії ВПІ на території виробництва у місті Києві.

Студенти груп СРП-31 та СМВ-31 на ТОВ «Новий друк»

Левову частку часу було приділено додрукарським технологіям. У форматі активного діалогу, студентами було проаналізовано специфіку підготовки оригінал-макетів, кольоропроб та спусків шпальт видань із використанням спеціалізованих програмно-апаратних засобів виробництва. Детально вивчено технологічні особливості процесу виготовлення офсетних друкарських форм за термальною технологією із використанням сучасного СТР-пристрою, методиками та засобами контролю готових друкарських форм.

Процес експонування офсетних друкарських форм за термальною технологією

Процес проявлення офсетних друкарських форм

Контроль якості друкарських форм інструментально та візуально

Обговорення технологічних нюансів друкування та лакування друкованих відбитків

Процес незшивного клейового скріплення журнальних видань

Всі без виключення студенти виявили ґрунтовні теоретичні знання з технології офсетного друкарського процесу, проте з неабияким ентузіазмом вивчали на практиці процес роботи рулонних офсетних машин, зокрема комп’ютеризовані системи контролю якості друкованої продукції та автоматизоване переналаштування параметрів встановлення друкарських форм, фальцювального апарату, фарбоживильної системи. Також було оглянуто принцип роботи технологічного обладнання, а також ергономіки робочих місць брошурувально-палітурного, книжного цехів та дільниці оздоблення поліграфічної продукції лакуванням, висіканням, тисненням, де обробляється багатотиражна продукція.

Така активна практична робота була належно поцінована студентами та беззаперечно сприятиме поглибленню їх знань і вмінь з фахових дисциплін.

Доцент каф. репрографії Р. А. Хохлова