2005.15
Результати проведення Всеукраїнської Олімпіади з дисципліни «Проектування видавничо-поліграфічного виробництва»

З метою підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, пошуку обдарованої студентської молоді, створення умов для її творчого зростання, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» призначено базовим вищим навчальним закладом з проведення Всеукраїнської студентської Олімпіади з дисципліни «Проектування видавничо-поліграфічного виробництва» у 2013-2016 н.р.

Так, 14 травня 2015 року, на базі кафедри репрографії Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ» була проведена друга Всеукраїнська студентська Олімпіада з дисципліни «Проектування видавничо-поліграфічного виробництва».

Проведення Олімпіади дозволяє системно вдосконалювати навчальний процес, активізувати навчально-пізнавальну діяльність студентів.

Приємно, що до участі у змаганнях долучаються учасники з різних регіонів України і їх кількість поступово зростає. Вже другий рік поспіль у Олімпіаді приймають участь студенти з провідних вищих навчальних закладів України. З Видавничо-поліграфічного інституту Національного технічного університету України «КПІ» прийняли участь студенти 4 та 5 курсів: Сірик Марія, Тімець Валерія, Харлан Олеся, Бучкарик Марія, Овдієнко Вікторія, Дяченко Антоніна, Пилипенко Олена, Лихолай Світлана. Українську Академію Друкарства (УАД) представляли Буртник Оксана, Грузінова Ірина, Величко Іванна, Захарків Тарас, Невмержицька Наталія, Тарас Ярослава, Ткач Марія, Ушакова Анна-Дарія. Завітали також студенти з Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ): Болейко Анастасія, Фартигіна Вероніка, Чеканов Ігор. З Харківського Національного економічного університету ім. Семена Кузнеця (ХНЕУ) прийняли участь Сябро Софія та Булулукова Альона.

Всі учасники показали найкращі результати у першому етапі змагань, який є внутрішнім для кожного навчального закладу, та були рекомендовані до участі у другому етапі.

ІІ етап Олімпіади традиційно складався з двох турів: теоретичного та практичного. Форма проведення теоретичного туру полягала у виконанні учасниками тестових завдань з проектування видавничо-поліграфічного виробництва.

ris_2
Робота студентів над тестовим завданням

ІІ тур Олімпіади полягав у творчому застосуванні здобутих студентами знань, умінь і навичок, у виконанні завдання з проектування поліграфічного виробу у спеціалізованому програмному забезпеченні. Так, студентам було запропоновано виконання макету та спуску полос для липкої етикетки, або візитівки; структури та макетування електронного видання.

Під час виконання теоретичних завдань першого туру, та практичних завдань другого туру Олімпіади студенти показали високий рівень знань, володіння теоретичним матеріалом, вміння обирати оптимальний технологічний процес виготовлення виробу, обґрунтовувати проектні рішення та продемонстрували досконале володіння програмними засобами.

Представлені роботи порадували професійним виконанням, зокрема макети електронних видань мали зручну, інтуїтивно зрозумілу для користувача структуру, насиченість ілюстративним та текстовим матеріалом, візитівки вирізнялися оригінальністю, яскравістю, цікавими логотипами, етикетки – розмаїттям форм, елементів оформлення.

ris_3
Активна робота студентів над практичними завданнями
ris_1
Активна робота студентів над практичними завданнями

Оцінювання виконаних студентами завдань, визначення переможців було доручено вельмишановним членам журі, у складі якого були представники поліграфічної галузі і професорсько-викладацького колективу. Рішення журі було одностайним. Перше місце зайняла студентка п’ятого курсу кафедри репрографії ВПІ НТУУ «КПІ» Пилипенко Олена. Друге місце розподілили між собою студентка ВПІ НТУУ «КПІ»  Овдієнко Вікторія та студентка УАД, Ткач Марія. Третє місце було присуджено трьом учасникам: Сябро Софії (ХНЕУ), Чеканову Ігорю (ХНУРЕ) та Сірик Марії (НТУУ «КПІ»).

Голова організаційного комітету, проректор НТУУ «КПІ» професор Петро Олексійович Киричок та голова журі, професор Олена Михайлівна Величко привітали переможців, побажали всім учасникам натхнення та творчого неспокою. Переможці нагороджені дипломами Видавничо-поліграфічного інституту, а всі інші учасники – почесними грамотами. Студенти отримали також інтелектуальні подарунки від спонсорів Олімпіади.

ris_4
Голова журі професор Величко О.М. і переможниця Олімпіади-2015, студентка ВПІ Олена Пилипенко (перше місце)

Загалом учасники отримали масу позитивних вражень та нові знайомства. Бажаємо всім учасникам творчих успіхів та перемог на життєвому та науковому шляху!

ris_5
Фото на пам’ять всіх учасників 2-ї Всеукраїнської Олімпіади з дисципліни «Проектування видавничо-поліграфічного виробництва» разом із членами журі і головою організаційного комітету проректором Киричком П. О. (в центрі) біля стін видавничо-поліграфічного інституту