НДР 0111U001867, НТУУ «КПІ» – ВПІ-Рч-2, «Теоретичні основи технології відновлення друкованих видань в електронному виді», науковий керівник доцент Кохановський О. П.

Характеристика сучасних скануючих пристроїв. Обгрунтування режимів сканування залежно від типу оригінала. Особливості сканування старовинних, раритетних та цінних документів. Книжкові сканери та скануючі роботи. Автоматизація процесу сканування.
Аналіз можливостей СКМ MatLab для аналізу властивостей сканованих зображень та створення інструментів для їх обробки. Методи тестування програм та алгоритмів обробки сканованих зображень.
Класифікація та моделювання шуму на сканованих зображеннях. Теоретичні основи розробки фільтрів для очищення зображень. Суть інтелектуального очищення сканів.
Класифікація причин виникнення перекосів та інших геометричних спотворень елементів сканованих зображень. Результати аналізу та тестування програм для розробки рекомендацій виправлення вказаних спотворень. Алгоритм виправлення орієнтації сканованих зображень.
Суть технології роздільної обробки текстової та ілюстраційної зон сканованої сторінки. Алгоритми розділення сканованого зображення на текстову та ілюстраційну частини з метою їх обробки окремими методами. Критерії якості розпізнавання. Дослідження якості розпізнавання від рівня засміченості зображення.
Аналіз та порівняльна характеристика розповсюджених текстових та графічних форматів з метою обґрунтування вибору кінцевих форматів для збереження та розповсюдження електронних документів.
Методи впровадження текстового шару, пошукової та навігаційної системи в електронні документи. Науково обґрунтована послідовність етапів обробки сканованих зображень. Система рекомендацій.